Evlilik kredisi ne zaman verilecek? Faizsiz 150 bin TL 2 yıl geri ödemesiz kredi hazırlıkları tamam

Merakla beklenen faizsiz 150 bin liralık evlilik kredisinin detayları belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş 2 yıl geri ödemesiz evlilik kredisini alabilmek için yaş şartının olduğunu belirtti.

‘’HAZIRLIKLAR TAMAM’’

Yeni evlenecek gençlere kredi imkanı sağlayacak Aile ve Gençlik Bankası’na yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Göktaş, şu bilgileri paylaştı:

“Deprem bölgesi için pilot proje başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi. Meclisin tasarrufunda. Ama biz bunu en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır.”

EVLİLİK KREDİSİ 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ OLACAK!

Bakan Göktaş, 4 yıllık kredinin, 2 yıl geri ödemesiz olacağını ve sıfır faizle verileceğini söyledi.

Yönetmelik çıkarılması gerektiğini belirten Göktaş, pilot bölgeden başlama nedeninin deprem bölgesindeki gençlere destek olduğunu kaydetti.

EVLİLİK KREDİSİNDE YAŞA TAKILABİLİRSİNİZ!

Faizsiz evlilik kredisi için kriterleri de açıklayan Bakan Göktaş, “18-27 yaş gibi ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış… Bu kriterlere uyan herkes, bundan faydalanabilecek.” dedi.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Kabine sonrasında gazetecilerin, “Bu ay içerisinde çıkmasını bekliyor muyuz?” sorusuna Göktaş, “Meclis’e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.” yanıtını verdi. Buna göre; Yeni evleneceklere faizsiz evlilik kredisinin aralık ayı civarında verilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x