Motorola başka bir bilezik telefon konseptiyle geri döndü

Akıllı telefon üreticisi (2014’ten beri Lenovo’nun bir yan kuruluşu), bir telefona, standa veya akıllı bileziğe dönüştürülebilen “uyarlanabilir ekran” prototipini tanıttı. (Lenovo’nun 2016’da sergilediği prototipin daha gelişmiş bir versiyonuna benziyor.) Ayrıca şirket, halihazırda satın alabileceğiniz Lenovo cihazları için yapay zeka destekli çeşitli gelişimsel özellikleri de vurguladı.

Ekran konsepti, FHD+ pOLED ekrana sahip, katlanabilir bir akıllı telefon. Şirket, duyuru blog yazısında prototipin “kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bükülebileceğini ve farklı şekillere dönüştürülebileceğini” yazdı. Cihaz, geleneksel bir akıllı telefon olarak kullanmak için tamamen düz bir şekilde uzanabilir veya bir masanın üzerine oturmak için (katlanabilir telefonlara benzer şekilde) kısmen bükülebilir. Akıllı bileziğe benzer bir şeye dönüştüğü için konsept cihazı bileğinizin bir kısmına bile sarabilirsiniz.

Motorola başka bir bilezik telefon konseptiyle geri döndü

Kavramsal prototip 6,9 inçlik bir ekrana sahip ve “tıpkı herhangi bir akıllı telefon gibi” (iPhone’lar hariç) tam bir Android deneyimi sunuyor. Stand modunda dik konumdayken ekranının 4,6 inçlik bölümünde Android’in kompakt formuna geçiş yapılıyor.

Fütüristik konseptlere bakmak ne kadar eğlenceli olsa da, bu gadget’ın yakın zamanda mevcut bir tüketici ürünü haline gelmesi için nefesinizi tutmanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak Lenovo, tüketici ürünlerini sevk ederken çılgınlıktan korkmadığını defalarca kanıtladı, o halde kim bilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x